fbpx

9 prostych zasad jak zachować się w kościele, aby mieć idealną pamiątkę w postaci zdjęć.

9 prostych zasad jak zachować się w kościele

Przedstawiam Wam dziewięć punktów – zachowań, które moim zdaniem są gwarancją wspaniałych zdjęć z kościoła. 

1.Zapomnijcie o obsłudze wesela ( fotografie, kamerzyście ) i skupcie się na sobie. Uwierzcie, że zerkanie w aparat przy każdej nadarzającej się okazji nie pomoże w pokazaniu Waszych emocji, a co więcej wprowadzi tylko niepotrzebną sztuczność sytuacji. Drugim minusem zerkania w stronę fotografa jest zrozumiała frustracja ze strony księdza – nic ich tak bardzo nie denerwuje i rozprasza, jak to iż młodzi nie skupiają się na ceremonii. Między innymi dlatego fotograf w swoim zwyczaju nie powinien fotografować podczas kazania. Doświadczony fotograf doskonale wie, w której części mszy można wykonać zdjęcie, na którym będziecie mogli bez narażania powagi liturgii i uwagi księdza spojrzeć wprost w obiektyw aparatu.

2.Reagujcie na słowa księdza. Zerkajcie na siebie jak najczęściej to tylko możliwe. Uśmiechajcie się do siebie. Nie krępujcie się szczerze uśmiechać, jeśli ksiądz powie coś zabawnego.

3.Trzymajcie się (jeśli to możliwe) za ręce podczas mszy.

4.Płaczcie. Jeśli się wzruszycie, nie stresujecie się, jeśli z waszego oka poleci łza. Nie ma nic piękniejszego niż szczere wzruszenie. Chusteczki koniecznie w pogotowiu, w kieszeni Pana Młodego lub kieszeniach towarzyszących Wam świadków.  

5.Podczas przysięgi stańcie do siebie twarzami. Nie skosem, nie bokiem, a twarzą w twarz!

6.Mówiąc słowa przysięgi patrzcie sobie w oczy. W swoje oczy – nie w oczy księdza, ministranta lub fotografa. Darujcie sobie także sufit i podłogę :) 

7.Jeśli podczas przekazania znaku pokoju macie czas i niedaleką odległość do siedzących w Waszej okolicy rodziców i dziadków, rozważcie przekazania im znaku osobiście poprzez podanie im ręki. 

8.Wychodząc z kościoła nie biegnijcie. Wyjdźcie spokojnie, spacerkiem, z uśmiechem. 

9.Po samym wyjściu z kościoła okażcie swoje emocje spojrzeniem na siebie, uśmiechem, pocałunkiem lub dla odważniejszych podniesieniem rąk w górę, w geście szczęścia.  Polecam zapamiętać i zastosować tych kilka prostych porad :)

Zobacz przykład wspaniałego zdjęcia z kościoła na moim Instagramie

Zapraszam na moje reportaże ślubne.

pin it

SPodobaŁY SIĘ WAM ZDJĘCIA ??

 

ZAPYTAJ CZY JESTEM DOSTĘPNY W WASZYM TERMINIE

 

TELEFON : +48606614194

 

 

wyślij

Wiadomosc wysłana poprawnie. Oczekuj odpowiedzi niebawemWystąpił błąd. Spróbuj ponownie

 

 

 

PROFESJONALNA FOTOGRAFIA ŚLUBNA

 

PATRYK WOLAŃSKI FOTOGRAFIA ŚLUBNA ŚLĄSK

44-335 JASTRZĘBIE-ZDRÓJ

 

PATRYKWOLANSKI@GMAIL.COM

 

 

TEL: 606614194

 

SOCIAL MEDIA