fbpx

Z której strony butonierka?

po której stronie butonierka ?

Z której strony butonierka?
Na którą nogę podwiązka? Jak zawiązać ten dziwny krawat, który nie chce współpracować?

Wielokrotnie w swojej pracy spotykam się z tym, że kiedy przychodzi właśnie moment tuż przed samym ślubem, podczas przygotowań, że trzeba przypiąć butonierkę, przyszły
Pan Młody, a także nikt z obecnych domowników nie wie gdzie ją dokładnie przypiąć? 

Więc z której strony butonierka ?

Postaram się raz na zawsze rozwiać te wątpliwości i krótko oraz zwięźle odpowiedzieć na to i inne, podobne pytania :)

Butonierka – tak naprawdę to dziurka w klapie marynarki do której wkłada się ozdobę. Ta ozdoba to najczęściej mały bukiecik, nawiązujący estetyką do bukietu Panny Młodej, ale może to być także sam, jeden kwiatek lub inna dekoracja. 

Jej zawartość jest szczególnie ważna, gdyż ona jedyna przyozdabia zazwyczaj prosty i stonowany strój Pana Młodego. Ponieważ jest umieszczona w dość „centralnym” miejscu stroju, warto zadbać o jej ładny i gustowny wygląd (wbrew pozorom jest bardzo widoczna na zdjęciach Pary Młodej).

Jeśli marynarka jest jednorzędowa butonierka umieszczana jest na lewej klapie, tak samo jest w dwurzędowych marynarkach pomimo, że mają one otworki w obu klapach.

Podsumowując – butonierka -> lewa strona, patrząc z perspektywy Pana Młodego;)  

Podwiązka – przyjęło się, że towarzyszy ona kobietom podczas ważnych dla nich wydarzeń w życiu. Podobno przynosi szczęście, dlatego większość Panien Młodych zakłada ją w dniu swojego ślubu. Jest ona ozdobą symboliczną i łączy się z przeróżnymi przesądami ślubnymi. Podobno powinna być  prezentem od przyszłego męża, ale coraz częściej jest kupowana także przez przyszłą Pannę Młodą

Zatem.. skoro już jest.. to na której nodze powinna się znaleźć? Otóż odpowiedź jest taka sama jak w przypadku butonierki u przyszłego męża – na lewej! 

Z której strony butonierka ?

Krawat – rozterki pojawiają się, kiedy przychodzi moment jego zawiązania. Sposobów jest wiele i naprawdę może pojawić się problem. Często podczas przygotowań w domu nie ma taty Pana Młodego lub świadka, który poratowałby w tym momencie, więc zdarzało się, że to ja opanowany i nie czujący presji tego dnia „ratowałem” sytuację pomagając przyszłemu młodemu. Emocje w dniu ślubu często sięgają zenitu – trzęsące się ręce, jedna storna dłuższa, druga krótsza, supeł za mały lub za wielki. Ogrom filmików instruktażowych z YouTuba nie pomaga kiedy czas goni, a ich przeszukiwanie tylko denerwuje jeszcze bardziej. 

Zamieszczę więc link do dwóch moim zdaniem najprostszych, ale i najbardziej efektownych sposobów wiązania krawatu ślubnego:

Jeśli chodzi o pozostałe dodatki typu biżuteria Panny Młodej czy zegarek Pana Młodego, to jest to już sprawa indywidualnych upodobań Państwa Młodych. Ja bardzo lubię fotografować te detale – są ważnym elementem i dodają one uroku całości materiału fotograficznego z dnia ślubu. 
Serdecznie zapraszam do zapoznania się z pozostałymi artykułami poradnika oto kila z nich :

Więcej
pin it

SPodobaŁY SIĘ WAM ZDJĘCIA ??

 

ZAPYTAJ CZY JESTEM DOSTĘPNY W WASZYM TERMINIE

 

TELEFON : +48606614194

 

 

wyślij

Wiadomosc wysłana poprawnie. Oczekuj odpowiedzi niebawemWystąpił błąd. Spróbuj ponownie

 

 

 

PROFESJONALNA FOTOGRAFIA ŚLUBNA

 

PATRYK WOLAŃSKI FOTOGRAFIA ŚLUBNA ŚLĄSK

44-335 JASTRZĘBIE-ZDRÓJ

 

PATRYKWOLANSKI@GMAIL.COM

 

 

TEL: 606614194

 

SOCIAL MEDIA